İstanbul’da nefes kesen anlar! 10 metreden zemine çakıldı, böyle kurtarıldı

 

Kağıthane Harmantepe Mahallesi’nde meydana gören olayda bir inşaat alanının temelinde çalışma yapmak için kazana binen Şeref Yılmaz, arkadaşıyla beraber inmeye başladı.

Bir süre sonra kazanın devrilmesi sonucu Yılmaz ve arkadaşı zemine çakıldı. Yılmaz yaralanırken, arkadaşı ise onun üstüne düşmedi sonucu kurtuldu.

NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

İnşaat alanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, zeminde acılar içerisinde kıvranan işçiyi kurtarmak için çalışmalara başladı. Canlarını tehlikeye atarak işçilerin yanına inen itfaiye ekipleri, onu sedyeye koydu. Ardından da işçi sedyeyle birlikte yukarıya çekildi.

1/14

2/14

3/14

4/14

5/14

6/14

7/14

8/14

9/14

10/14

11/14

12/14

13/14

14/14

İŞÇİNİN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Vücudunda kırıkları olduğu öğrenilen Şeref Yılmaz, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında ambulansla Fatih Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Ameliyata alınan adamın hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi. Öte yandan polis ekipleri de olayla ilgili çalışma başlattı. Olayla ilgili konuşan bir vatandaş, “Adam çukura düşmüş, işçiymiş. Sonra itfaiye ve sağlık ekipleri geldi ve çıkarttılar. Hastaneye götürdüler, gördüğüm kadarıyla durumu fena değildi. 10 metre aşağıya düşmüş” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x